Články


Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo

2014-07-22 Přečteno: 305x

27. června (místního času) představila na festivalu Goodwood Festival of Speed konaném v anglickém hrabství West Sussex automobilka Aston Martin svůj model „Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo“. Vůz bude do hry „Gran Turismo 6“, exkluzivního titulu pro PlayStation®3, přidán při bezplatné aktualizaci, která je plánována na červenec 2014.

Celý vývoj byl kompletně v rukách interního návrhářského týmu pod taktovkou šéf-designéra Marka Reichmana a trval přes 6 měsíců. DP-100 se může pochlubit nejen svou krásou, ale také vysokou úrovní technické propracovanosti. Dvanáctiválec se dvěma turby, uložený ve střední části vozu, poskytuje úžasný výkon až 811 koní, který dokonale odpovídá vysokooktanové povaze hry. 

Při přípravě vozu se uplatnila řada identických technik, které jsou používány při vývoji produkčních sporťáků Aston Martin – začíná se ručními náčrty a 3D modely a poté následuje kompletní realizace ve virtuálním světě – DP-100 nabízí výjimečnou úroveň detailů, plně funkční systém zavěšení a špičkovou elektroniku.

Na rozdíl od Volkswagenu GTI Roadster, rovněž vymyšleného pro počítačovou hru, avšak nečekaně převedeného i do reálné podoby, neplánují v Aston Martin vyrobit byť jediný skutečný model. Ovšem prvky navržené v tomto speciálu naznačují, kam by se design luxusních vozů britské značky mohl ubírat.

Návrháři značky pod vedením šéfdesignera Marka Reichmana dali vozu do vínku širokou a velmi nízkou karoserii. Na první pohled zaujmou disky kol (jejich „vykrojovaný“ tvar má pomáhat vylepšit aerodynamiku vozu a jeho chování při vysokých rychlostech), výklopné dveře a zadní světla vyskládaná z LED diod, která by se měla objevit i na skutečných vozech výrobce.

Postup návrhu byl stejný, jako by šlo o skutečný automobil: začalo se ručními nákresy a 3D modelováním, pokračovalo kompletním provedením pro virtuální svět. „Byl to intenzivní a zajímavý projekt,“ říká designér Marek Reichman a dodává, že „automobil je mimořádně propracován pro dokonalý zážitek ze hry.“ K úspěšnému závodění na virtuálních tratích pomůže i srdce automobilu – dvanáctiválcový motor se dvěma  turbodmychadly a výkonem 800 koní. 

Komentář Marka Reichmana (šéf-designéra)

„DP-100 pro náš tým tady v Gaydonu představoval vzrušující projekt. Prvky, jako je například revoluční „aktivní aerodynamika“ vozu, zde nejsou jen pro okrasu, ale poskytují vozu ve hře také funkční podporu. Některé designové prvky, které můžeme vidět u DP-100, jako jsou například zadní světla, byly už u konceptu CC100 Speedster(*) a je tedy možné, že je v budoucnu použijeme i u dalších sportovních vozů, které uvedeme ve skutečném světě. Důležitost tohoto projektu tak nelze podceňovat.“ 

Komentář Kazunori Yamauchiho (producenta série Gran Turismo)

„Když jsem tenhle vůz uviděl poprvé na vlastní oči v centrále Aston Martinu v britském Gaydonu, úplně jsem oněměl dokonalostí jeho designu. Byl jsem překvapen odvážným návrhem, který představuje první model s motorem uloženým ve středu vozu v historii značky Aston Martin. A přestože je jeho design čistý a noblesní, je také plný emocí. Ale nejen to, přede mnou tu stál Aston Martin budoucnosti, který byl zpracován do takových detailů, že by mohl být na trh uveden bez jakýchkoliv dalších změn.“ 

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo

Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo

Toto je článek o modelu Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo

Aston Martin uzavírá partnerství s Red Bullem

Dnes 17. března 2016 Aston Martin uzavírá partnerství s Red Bullem, Newey postaví "hyperauto"

Aston Martin se díky tomu vrací po 50 letech do Formule 1, jeho logo bude patrné na špičce nosu Red Bullu i na krytu motoru. Loni vyjednávali s Force Indií, ale ke konečné dohodě nikdy nedošlo.

Rozhovory vedli i s Red Bullem, který usiloval o motory Mercedes, s tím, že by je podle potenciálního partnera...


Články